Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Paweł Michałowicz
średnia 5.00 z 10 opinii

lekarz Paweł Michałowicz


O lekarzu

Witam. Drodzy Pacjenci w oparciu o swoje doświadczenie od 2001 roku pomagam tu w Gdańsku i Sopocie chorym neurologicznie i ortopedycznie w poprawie ich sprawności fizycznej. Członek KIF-u /Krajowej Rady Fizjoterapeutów/ nr PWZFz 38571.

Rehabilitacja ortopedyczna po rekonstrukcji więzadła ATFL - strzałkowo-skokowego przedniego,rekonstrukcji ACL kolana,rekonstrukcji MPFL więzadła rzepkowo-udowego przyśrodkowego oraz terapia rehabilitacyjna urazów MCL- więzadła pobocznego piszczelowego i po zabiegach chirurgicznych na ścięgno Achillesa.

Terapia na blizny, bliznowce oraz rehabilitowanie dłoni po udarze lub wylewie do mózgu,przy spastyce. Fizjoterapia pooperacyjna na przykurcz rozcięgna dłoniowego- Dupuytrena,przykurcz niedokrwienny- Volkmanna,uszkodzenia w dłoni ścięgien i złamania w nadgarstku, dłoni. 

Moje zaangażowanie i kinezyterapia ma na celu przywrócenie do zdrowia i przeciwdziałanie bólowi. Zajęcia z Pacjentem odbywają się indywidualnie po uprzedniej diagnostyce chorego i wywiadzie. Do najważniejszych czynności fizjoterapeutycznych zalicza się ćwiczenia oraz medycynę fizykalną a takze masaże. Rehabilitacja ma na celu przywrócenie pożądanej funkcjonalności ciała. Aby tak było, masażom wykonywanym w ramach rehabilitacji jakiejkolwiek części ciała zawsze musi towarzyszyć profesjonalizm rehabilitanta. Powinny być one przeprowadzane:

 sprawnie,
 skutecznie,
 bezpiecznie.


Wszystko to w celu przywrócenia prawidłowej funkcji np po wylewie, udarze mózgu, po wypadkach samochodowych, złamaniach na nartach, a więc -zmniejszenia obrzęku, odzyskania pożądanego zakresu ruchu, poprawy siły mięśni, odzyskania optymalnej siły mięśniowo-nerwowej i ostatecznie powrotu do pożądanego poziomu zdrowia. Bez względu na to czy jest to normalne życie codzienne czy też na poziomie treningów dla sportowca.

W swojej fizjoterapii wykorzystuję zarówno swoje doświadczenie z metodami prof. M.Weiss - ćwiczenia synergistyczne kontralateralne i ipsilateralne, metoda PNF oraz McKenzi, liberalizację powięzi jak i najnowszą wiedzę z zakresu anatomii człowieka, kinezjologii, biomechaniki oraz medycyny sportowej i fizjologii organizmu. 

Masaż w rehabilitacji – istnieje od wieków

 Stosowanie masażu w rehabilitacji jest terapeutycznym sposobem na relaks i rehabilitację od setek lat.
 Umiejętnie wykonany masaż może pomóc złagodzić napięcie, ponownie wyregulować
funkcjonalność danej części ciała i przywrócić poziom energii.
 Specjalista terapeuta wykonujący masaż rehabilitacyjny może pomóc złagodzić napięcie powstałe w mięśniach w tym także kręgosłupa, dbając o zdrowie danej osoby zarówno w krótkim, jak i długim okresie.


Masaż może pomóc każdemu na wiele sposobów przy obrzękach nóg, po zaleczonych urazach ortopedycznych, po złamaniach, przy rwie kulszowej oraz rwie ramiennej, dyskopatii. Jednak zawsze wymaga konsultacji czy Pacjent nie ma przeciwwskazań.
Istnieje wiele pozytywnych korzyści wynikających z profesjonalnej terapii masażu - może na przykład zapewnić ulgę w napięciu mięśni, jak również skutecznie wykonany potrafi zwiększyć elastyczność stawów w całym ciele. To rozluźnienie i rozciąganie stawów i mięśni ma dodatkową zaletę - poprawienia krążenia w ciele. Co więcej, odpowiedni masaż może również poprawić kondycję skóry, w tym wpływa na zmniejszenie tkanki bliznowatej i rozstępów. Ponieważ pobudza on również aktywność endorfin - "naturalnych środków przeciwbólowych", wiele osób, które często korzystają z tego typu pomocy zgłasza również zmniejszoną potrzebę stosowania leków przeciwbólowych.

Oczywiście te korzyści kumulują się, a więc regularne masaże pomagają utrzymać te wszystkie korzyści w trakcie swojej rehabilitacji.
Wizyta u profesjonalnego rehabilitanta, działającego na terenie Trójmiasta -jest więc bardzo zalecana wszystkim osobom poszukującym skutecznej formy rehabilitacji po przebytych chorobach i urazach. Oprócz tego, czeka na Państwa bardzo szeroka
oferta masaży - począwszy od formy klasycznej, poprzez masaż tkanek głębokich, relaksacyjny oraz przeznaczony specjalnie dla sportowców.

Zajmuję się również kinezyterapią (ćwiczeniami) z Pacjentami po artroskopii, alloplastyce stawów - endoprotezy bioder, kolan, barku, zwichnięcia, rehabilitacją Pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym i ich rehabilitacja oraz przy zespole Downa, dystrofia mięśniowa a także z chorobą Alzheimera i Parkinsona, stwardnieniem rozsianym a także stwardnieniem zanikowym bocznym.  Zajmuję się również Pacjentami onkologicznymi (w tym usprawnianie po chemioterapii) i rehabilitacją kardiologiczną.

Zapraszam do kontaktu - Paweł Michałowicz.

pokaż pełny opis

Cennik wizyt i usług

Wykonywane usługi Cena
Wizyta lekarska (Fizjoterapeuta)
Wizyta lekarska (Specjalista medycyny naturalnej)
pokaż więcej usług

Miejsce przyjęć i kontakt

Terminarz wizyt

Lekarz nie ma aktualnie włączonego terminarza wizyt

Poproś lekarza o uruchomienie terminarza

Byłeś na wizycie u tego lekarza? Dodaj opinię!

Podziel się swoim doświadczeniem, które jest niezwykle ważne dla innych pacjentów

Oceń lekarza

Opinie nie są dodawane automatycznie, aby Twoja opinia została dodana przestrzegaj regulaminu. Jak dodać opinię?

bardzo dobra

dobra

neutralna

zła

bardzo zła


Opinie

Ilość opinii: 10

|

Średnia Ocen: 5

Świetny rehabilitant od ciężkiego przypadku po złamaniu.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Świetny fizjoterapeuta od neurologii. Dziękuję.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Za wyrozumiałość i fizjo po złamaniu w kostce dziękuję serdecznie.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Najlepsze ćwiczenia ortopedyczne rehab.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Bardzo dobry rehabilitant od terapii ręki. Moja dłoń już jest sprawna po rehabilitowaniu po złamaniach w palcach w pracy.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Witam i o P. Michałowiczu mogę powiedzieć jedno, choć przeszłam przez bóle po alloplastyce biodra i przykurczach w mięśniach w nodze - to jest świetnie obeznany z technikami fizjo. Dziękuję.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Jestem bardzo miło zaskoczona rezultatami po pracy rehabilitacyjnej ze mą nogą w domu. USG wykazało uszkodzenie więzadła cfl, atfl. Moja stopka była unieruchomiona w ortezie przez jakiś czas a potem miałam problemy z przykurczami. Dzięki masażom i ćwiczeniom to teraz funkcjonuję jak normalny zdrowy człowiek. Oprócz dobrej obsługi Pan Paweł wykonał świetną robotę i co ważne prawie zapominam o problemie, który to miałam. Zastosowano u mnie fizykoterapię manualną, dzięki której poruszanie stopą stało się mniej bolesne oraz zakres ruchy był znacznie zwiększony i dalej się powiększał. A potem pokazano mi odpowiednie ćwiczenia, które musiałam wykonywać regularnie aby naprawdę pomogły po dolegliwościach. Jestem zadowolona i polecam jako rehabilitanta Pana Pawła, bo jest zaangażowany.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Polecam mocno wszystkim, którzy to chcą się wyrehabilitować za swe pieniądze a nie odwiedzać kolejne pseudo-ośrodki z kasy chorej. U P. Michałowicza terapia o wiele dokładniejsza niż w innych gabinetach a odwiedziłem sobie takich okolo 5-ciu. Do tego praca z pacjentem dluższa i masaże rehabilitacyjne w domu, porady profilaktyczne odnośnie kręgosłupa i dodatkowo trafne spostrzeżenia, które to powodują całkowity brak stresu a mam zespoły psychogenne. Dziękuję za idealne warunki do rehabilitacji.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Witam i mam 56 lat. Jestem z Gdyni i 3 miesiące po wypadku oraz usztywniania złamania palców u dłoni oraz operacji po złamaniu szyjki kości udowej - zespolonej śrubami. Po ostatniej wizycie u mojego ortopedy z tygodzień temu okazało się że złamanie zrasta się a tkanka wokół kości nie obumarła - nie doszło na szczęście do martwicy. Zaś od P.Michałowicza dostałem wytyczne a propo ćw. rehabilitacyjnych dotyczących doprowadzenia złamanej nogi do sprawności. Mam też ćwiczenia z tym fizjoterapeutą, wymęczy ale są efekty. Ortopeda dodatkowo pozwolił mi obciążać złamaną kończynę od 5 do 10 kg podczas chodzenia. Do dnia dzisiejszego po mieszkaniu poruszam się o kulach. Generalnie to nie odczuwałem bólu nogi. Mam indywidualną terapię dłoni i codzień wstałeje z łózka a dziś wyjatkowo z bólem nogi w okolicy złamania ale czasie siedzenia jest minimalny lub go nie ma wcale.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Bardzo dobry fachowiec od endoprotezy kolana, pewny siebie w trakcie terapii. Daje to poczucie bezpieczeństwa oraz rzetelności. Dlatego polecam znajomym przy dolegliwościach w kościach. To jest fizjoterapeuta z gatunku "wie co robi".

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra


Gdańsk - znani lekarze

Stanisław Wysocki lekarz rodzinny, Beata Dziaduszewska stomatolog, Łukasz Bartochowski ortopeda, Jacek Drozdowski internista, Dagmara Jastrzębowska internista, Monika Góral-Brygała stomatolog, Ryszard Zawadzki anestezjolog, Hanna Czaplińska-Kałas internista, Lucyna Zajączkowska-Białowąs stomatolog, Wojciech Furche okulista, Jolanta Kulczyńska stomatolog, Arkadiusz Cyran internista, Katarzyna Żbikowska-Prejzner stomatolog, Piotr Wiśniewski endokrynolog, Magdalena Pawelczyk-Madalińska stomatolog

Ta osoba/podmiot jest Przedsiębiorcą - w związku z tym Konsumentom przysługują wszelkie prawa wynikające z przepisów o ochronie praw konsumentów.Szukasz fizjoterapeuty z miejscowości Gdańsk?

Kliknij i wyszukaj innego specjalistę


Wyszukaj innego lekarza