Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Poradnik medyczny

Rak szyjki macicy

Zdrowie
Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów kobiecych na świecie. Jego liczba wzrasta w krajach nie objętych screeningiem przeciwnowotworowym, a spada w tych miejscach, w których takie badania są obowiązkowe.
Czytaj artykuł

Wyniki badań

Zdrowie
Wyniki badań powinny być interpretowane przez specjalistów. Jednak wykonując badanie zawsze warto wiedzieć, dlaczego je robimy i co oznacza wynik, który otrzymaliśmy.
Czytaj artykuł

System opieki zdrowotnej w Polsce

Informacje
W zakres polskiego systemu opieki zdrowotnej wchodzi wiele instytucji - niekiedy łatwo się wśród nich pogubić. W artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, dotyczące korzystania z rzeczonej opieki w ramach NFZ.
Czytaj artykuł

Prozac

Zdrowie
Prozac to bardzo popularny lek, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Uwielbiany jest zarówno przez młodzież, jak i dorosłych; milionom ludzi kojarzy się z cudownym ,,lekiem na całe zło’’. Jak wiele prawdy jest w chwytliwych sloganach firm farmaceutycznych?
Czytaj artykuł

Profilaktyka przeciwrakowa

Zdrowie
Badania naukowe dowodzą, że wszystko, co robimy każdego dnia, wpływa na ryzyko zachorowania na różne choroby, łącznie z nowotworami. Możemy więc przciwdziałać rakowi już dziś, dbając o odpowiednie nawyki. Warto więc pomyśleć o przyszłości i podjąć kroki, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.
Czytaj artykuł

Rak prostaty

Zdrowie
Rak gruczołu krokowego występuje najczęściej u mężczyzn po 65 roku życia. Około 85% przypadków raka prostaty jest wykrywanych w tej grupie wiekowej, a tylko jeden procent tego typu nowotworów dotyczy mężczyzn przed 50 rokiem życia.
Czytaj artykuł

Rak skóry

Zdrowie
Skóra jest największym organem człowieka. U dorosłego człowieka zajmuje około 2 metrów kwadratowych i waży od 3 do 5 kilogramów. Dlatego tak ważna jest znajomość objawów i sposobu leczenia nowotworów atakujących nasz największy organ.
Czytaj artykuł

Rak piersi oraz jajnika

Zdrowie
W dzisiejszych czasach rak nie jest dla pacjenta wyrokiem, jakim był 20 lat temu - śmiertelność spadła znacznie dzięki badaniom profilaktycznym, wcześniejszemu wykrywaniu oraz nowoczesnym metodom leczenia.
Czytaj artykuł

Celiakia – objawy i leczenie

Zdrowie
Celiakia (choroba trzewna) należy do chorób autoimmunologicznych, której istotą jest proces zapalny jelita cienkiego z zanikiem kosmków jelitowych, występujący w odpowiedzi na zawarty w pokarmach gluten (białka znajdujące się głównie w zbożach takich jak pszenica, żyto, jęczmień).
Czytaj artykuł

Choroby tarczycy zmorą XXI wieku

Zdrowie
Choroby tarczycy stały się zmorą XXI wieku, niektórzy ludzie wiążą je z wybuchem elektrowni w Czarnobylu, inni mówią o niezdrowym życiu w biegu, a jeszcze inni o wszechobecnych substancjach chemicznych, które dostają się do naszego organizmu z pożywienia, wody lub powietrza. Dwie najczęstsze choroby tarczycy z jakimi zmaga się na chwilę obecną ludzkość to choroba Gravesa-Basedowa oraz Choroba Hashimoto.
Czytaj artykuł

Wyszukaj swojego lekarza