Dla Lekarzy

Blog dla lekarzy

Automatyczny Terminarz Wizyt

Kategoria | Aktualizacje
Pacjenci korzystają chętnie z zapisów na wizyty przez Internet. Większość lekarzy również ceni sobie taki terminarz wizyt, jednak tutaj pojawia się problem – trzeba pamiętać o ciągłym ustalaniu kolejnych terminów. Krajowe Centrum Pacjenta znalazło na to rozwiązanie.
Czytaj artykuł

Szybki przegląd wizyt

Kategoria | Porady
Specjaliści prowadzą często papierowe kalendarze, w których zapisuje swoje wizyty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, grupujące nadchodzące spotkania według dat, jednak stwarza też pewne problemy. Trzeba mieć przy sobie kalendarz, aby przejrzeć wizyty, a jeżeli chcemy dodać jakieś notatki – często brakuje miejsca. Jak sobie z tym poradzić?
Czytaj artykuł

Ustawa o zdrowiu publicznym

Kategoria | Informacje
7. lipca rząd przyjął projekt ustawy o zdrowiu publicznym. Ma ona na celu znaczne długofalowe poprawienie stanu zdrowia oraz zwiększenie długości życia polskiego społeczeństwa.
Czytaj artykuł

Internetowy Terminarz Wizyt – dlaczego warto korzystać

Kategoria | Porady
Coraz więcej specjalistów przekonuje się do takiego rozwiązania, choć niektórzy zachowują w dalszym ciągu sceptyczne podejście. Ci drudzy często uważają, że warto najpierw porozmawiać z pacjentem przed wizytą albo po prostu nie chcą zmieniać swojego dotychczasowego systemu, na bazie którego pracują od lat. Jak korzystanie z Terminarza wizyt wygląda w praktyce
Czytaj artykuł

Wyżej w wynikach wyszukiwania

Kategoria | Porady
Setki tysięcy specjalistów zamieszczają swoje wizytówki w Internecie. Jednak pacjenci w rzeczywistości przeglądają tylko kilka pierwszych pozycji spośród wyników wyszukiwania. Korzystając z kilku prostych zasad uzupełniania profilu, możesz wpłynąć na to, jak wiele osób odnajdzie Cię w sieci.
Czytaj artykuł

Ulepsz swoją stronę

Kategoria | Porady
Znakomita większość pacjentów wybiera lekarza w oparciu o opinie innych osób. Jednak opinie te rzadko pojawiają się na stronach lekarzy – najczęściej są one zamieszczane na portalach takich, jak Krajowe Centrum Pacjenta. Jeżeli masz swoją stronę internetową, możesz zamieścić na niej widżet od KCP.PL, dzięki czemu ci pacjenci, którzy trafią najpierw na Twoją witrynę, będą mogli w łatwy sposób zapoznać się z opiniami o Tobie.
Czytaj artykuł

Porady dla pacjentów

Kategoria | Porady
Statystyki mówią wyraźnie – aż 91% pacjentów w wieku 25-39 lat szuka informacji o chorobach i porad zdrowotnych przede wszystkim w Internecie. Dopiero w drugiej kolejności idą na wizytę u specjalisty. Warto wykorzystać ten fakt, aby zbudować swój wizerunek w oczach pacjentów.
Czytaj artykuł
1