Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Monika Semczuk-Sołek,
średnia 5.00 z 1 opinii

mgr Monika Semczuk-Sołek

Specjalizacje:

Psychoterapeuta, Psycholog

O lekarzu

Jestem psychologiem i psychoterapeutą certyfikowanym (ECP) w European Association for Psychotherapy.

W życiu i pracy zawodowej towarzyszą mi słowa Phila Bosmansa: "Bo­gac­twem człowieka są: uśmiech, przy­jaz­ny gest, po­god­ne słowo." I zgodnie z nimi staram się patrzeć na świat i ludzi.  

Psychologię ukończyłam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podnosząc swoje kwalifikacje dbałam o rozwój zawodowy zgodny z moimi zainteresowaniami, dlatego też podjęłam kształcenie jako trener umiejętności psychospołeczych w Instytucie Psychologii Zdrowia.

Ponadto ukończyłam studia podyplomowe ze specjalizacji organizacji pomocy społecznej na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz w Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w zakresie doradztwa zawodowego.

W związku z zainteresowaniem pracą w obszarze psychoterapii w 2007 roku podjęłam intensywne szkolenia z zakresu:

 • psychoterapii integratywnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej (wcześniej Krótkoterminowej) w Krakowie - 4-letnie Studium Psychoterapii Integratywnej;
 • terapii systemowej jako terapeuta systemowy w Taunus - Institut für Systemaufstellungen (w Bad Homburg) w zakresie metody Berta Hellingera.
 • "Pracy z ciałem - Metody pracy z ciełem w praktyce psychoterapeuty": autorski program zajęć prowadzony przez Katarzynę Węglorz-Makuch - psychologa, psychoterapeutę: EAGT, EAP, PFP, trenera, superwizora.

oraz szkolenia m.in:

 • psychosomatoterapia,
 • psychoterapia krótkoterminowa depresji,
 • integratywna psychoterapia krótkoterminowa,
 • diagnoza kliniczna: DSM–IV–TR,
 • hipnoza w psychoterapii i medycynie,
 • psychoterapia zaburzeń lękowych.

Aktywność zawodową zaczęłam w 2002 roku w obszarze pomocy społecznej jako psycholog i koordynator pracy zespołu terapeutycznego, rehabilitacji zawodowej i społecznej w ośrodkach wsparcia środowiskowego dla osób z zaburzeniami psychicznymi. W ramach współpracy przy realizacji projektów finansowanych z Unii Europejskiej wspierałam swoim doświadczeniem wiele instytucji, fundacji i organizacji jako psycholog, trener i wykładowca. W międzyczasie doświadczenie zawodowe zdobywałam również pracując w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Liceum Ogólnokształcącym, Ośrodku Pomocy Osobom Poszkodowanych w Przestępstwach.

Aktualnie pracuję w szkole ponadgimnazjalnej, Punkcie Konsultacyjno –Terapeutycznym, Poradni Psychologicznej przy Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „RESORT- MED” w Zamościu oraz w ramach prywatnej praktyki.
Jestem członkiem Polskiej Federacji Psychoterapii.

Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji u Katarzyny Węglorz-Makuch, psychologa, psychoterapeuty: EAGT, EAP, PFP, trenera, superwizora.

Swoją pracę wykonuję z pasją, zaangażowaniem i radością, gdyż ucząc się go poznałam siłę i możliwości jakie daje psychoterapia. Dlatego też z wielką przyjemnością i otwartością dbam o dalszy rozwój zawodowy.

Główne obszary mojej pracy:

 • zaburzenia lękowe,
 • fobie,
 • zaburzenia obsesyjno-kompulsywne,
 • depresje,
 • choroby psychosomatyczne,
 • choroby autoimmunologiczne np. miastenia,
 • i inne,

trudności związane z realizacją swojego życia, np.:

 • mają trudności z nawiązywaniem i utrzymywaniem bliskich relacji z innymi ludźmi,
 • cierpią z powodu poczucia niskiej wartości czy braku sensu życia,
 • doświadczają kryzysów związanych np. z chorobą, ze stratą bliskiej osoby czy rozwodem, utratą pracy, doświadczeniem traumy,
 • dążą do poprawy jakości swojego życia, poprzez rozwój swojej osobowości, przezwyciężanie swoich ograniczeń i zahamowań, zmianę postaw czy sposobów reagowania,
 • mają trudności w relacjach z innymi ludźmi, kłopoty w związkach.
pokaż pełny opis

Cennik wizyt i usług

Wykonywane usługi Cena
wizyta lekarska (psycholog)
wizyta lekarska (psychoterapeuta)

Zanim zacznie się psychoterapia pierwszym etapem naszej pracy jest konsultacja, w czasie której osoba zgłaszająca się do gabinetu (pacjent) przedstawia kłopot, z jakim się zgłasza. Podczas rozmowy formułowany jest problem oraz wynikające z tego cele psychoterapii, czyli do czego ma ona prowadzić. Pacjent może w tym czasie bardziej zrozumieć specyfikę swoich trudności, trochę poznać psychoterapeutę rozeznać się w proponowanych przez niego metodach pracy. W trakcie konsultacji może się okazać, że wskazana jest konsultacja z innym specjalistą np. psychiatrą czy lekarzem innej specjalności. Kiedy wspólnie zostaje podjęta decyzja o psychoterapii, pacjent zapoznaje się z regulaminem gabinetu, ustalane są zasady współpracy, co składa się na tak zwany kontrakt terapeutyczny.

po ustaleniu kontraktu terapeutycznego i zakończeniu etapu konsultacji oraz za zgodą osoby zainteresowanej rozpoczyna się psychoterapia indywidualna.

po ustaleniu kontraktu terapeutycznego z parą, małżeństwem bądź rodziną i zakończeniu etapu konsultacji oraz za zgodą osób zainteresowanych rozpoczyna się psychoterapia.

pokaż więcej usług

Miejsce przyjęć i kontakt

Terminarz wizyt

Lekarz nie ma aktualnie włączonego terminarza wizyt

Poproś lekarza o uruchomienie terminarza

Byłeś na wizycie u tego lekarza? Dodaj opinię!

Podziel się swoim doświadczeniem, które jest niezwykle ważne dla innych pacjentów

Oceń lekarza

Opinie nie są dodawane automatycznie, aby Twoja opinia została dodana przestrzegaj regulaminu. Jak dodać opinię?

bardzo dobra

dobra

neutralna

zła

bardzo zła


Opinie

Ilość opinii: 1

|

Średnia Ocen: 5

Pani Monika to nie rzemieślnik to człowiek Dusza,która widzi i czuje drugiego człowieka. Z miłością i wiedza pomogła mi i mojej rodzinie.POLECAM

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra


Zamość - znani lekarzeSzukasz psychoterapeutę z miejscowości Zamość?

Kliknij i wyszukaj innego specjalistę


Wyszukaj innego lekarza