Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Piotr Sawicki,
średnia 5.00 z 6 opinii

dr n. med. Piotr Sawicki

Specjalizacje:

Laryngolog


O lekarzu

KONSULTACJE LARYNGOLOGICZNE DOROSŁYCH I DZIECI

W gabinecie wykonywane są zabiegi laserowe:

  • Leczenie chrapania: niebolesny laserowy zabieg chirurgiczny o wysokiej skuteczności, wykonywany w znieczuleniu miejscowym- polega na odparowaniu części języczka i łuków podniebiennych. Efektem tego zabiegu jest usztywnienie podniebienia miękkiego oraz redukcji wielkości języczka, które powodują chrapanie. Zabieg wykonyję bez użycia noża chirurgicznego. Zabieg wykonuję na jednej wizycie po wcześniejszej konsultacji i osobistej kwalifikacji pacjenta.
    Dla pacjentów preferujących mniej inwazyjne procedury istnieje możliwość wykonania zabiegu laserem Fotona , który nie usuwa tkanki podniebienia powodującej chrapanie, lecz usztywnia ją- zabieg rekomendowany jest dla osób o mniej nasilonym problemie chrapania.
  • Leczenie detrytu, czyli kamieni / złogów migdałkowych: zabieg laserowy o wysokiej skuteczności polegający na zamknięciu/odpartowaniu krypt migdałkowych, czyli waporyzacji nieprawidłowej tkanki migdałkowej. Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym i jest on bezbolesny. Efektem tego zabiegu jest zlikwidowanie problemu zalegającego detrytu (złogów) w migdałkach podniebiennych, które powodują dyskomfort u pacjenta, a nierzadko również nieprzyjemny zapach z ust.
  • Leczenie przerostu migdałków podniebiennych: Zabieg ten polega na redukcji tkanki migdałkowej za pomocą lasera, Odparowana tkanka migdałkowa stopniowo zmniejsza wielkość przerośniętych migdałków, jednak nie powoduje usunięcia tych ważnych dla odporności struktur. Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym u dorosłych. Redukcja migdałków u dzieci wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym w warunkach Szpitalnych (adenotomia, tonsillotomia, adenotonsillotomia).
  • Leczenie niedrożności nosa: Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym polegający na zmniejszeniu małżowin nosa za pomocą lasera lub radiochirurgii (fali o wysokiej częstotliwości- RaVoR). Zabieg udrażnia nos zarówno u pacjentów ze skrzywioną jak i prostą przegrodą nosa. U pacjentów wymagających leczenia zarówno małżowin jak i przegrody operację wykonuję w warunkach szpitalnych.
  • Leczenie krwawień z nosa: Zabieg laserowy polegający na zamknięciu poszerzonych naczyń krwionośnych nosa, które w wyniku pękania powodują krwawienie. Znieczulenie jest wykonywane bez użycia igły.

UWAGA: Operacje w znieczuleniu ogólnym odbywają się w warunkach szpitalnych wyłącznie po wcześniejszej osobistej kwalifikacji.

W SPRAWACH PILNYCH PROSZĘ O MAIL POPRZEZ ZAKŁADKĘ "KONTAKT" na stronie
www.laryngologbydgoszcz.pl

Diagnostyka laryngologiczna.

Zabiegi laryngologiczne ambulatoryjne i kwalifikacja do leczenia operacyjnego.

W trakcie wizyty w gabinecie przeprowadzany jest wywiad oraz badanie laryngologiczne. W przypadku konieczności wykonania drobnej interwencji laryngologicznej procedura jest wykonywana podczas wizyty lub ustalana indywidualnie z pacjentem w późniejszym terminie.

Gabinet Laryngologiczny nie posiada umowy z NFZ w żadnym zakresie. Wszystkie zabiegi i konsultacje odbywają się wyłącznie prywatnie.

Ukończyłem kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Swoje szkolenie laryngologiczne rozpocząłem w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (Szpital im. A. Jurasza) w 2009 roku.

pokaż pełny opis

Cennik wizyt i usług

Wykonywane usługi Cena
wizyta lekarska (laryngolog)
pokaż więcej usług

Miejsce przyjęć i kontakt

Brak mapy. Obsługa portalu została powiadomiona. Zapraszamy później.

Kliknij aby zobaczyć mapę

Terminarz wizyt

Lekarz nie ma aktualnie włączonego terminarza wizyt

Poproś lekarza o uruchomienie terminarza

Byłeś na wizycie u tego lekarza? Dodaj opinię!

Podziel się swoim doświadczeniem, które jest niezwykle ważne dla innych pacjentów

Oceń lekarza

Opinie nie są dodawane automatycznie, aby Twoja opinia została dodana przestrzegaj regulaminu. Jak dodać opinię?

bardzo dobra

dobra

neutralna

zła

bardzo zła


Opinie

Ilość opinii: 6

|

Średnia Ocen: 5

Pan Doktor to CZŁOWIEK w najszlachetniejszym tego słowa znaczeniu!

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Super fachowiec, profesjonalista, przemiły człowiek. Szczerze polecam

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Bardzo kompletny i przemiły lekarz. Trafił w sedno z diagnozą. W końcu mogę oddychać i biegać.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Super, polecam, naprawdę mądry człowiek

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Musze powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Robił mojemu dziecku zabieg podcięcia wędzidełka językowego. Mały miał wtedy 7 dni, nawet nie zapłakał. Doktor tak potrafił to wszystko zrobić, że dziecka nic nie bolało. Efekt bardzo dobry. Mały nie ma już problemów ze ssaniem. Polecam szczególnie do dzieci.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Super fachowiec. Wspaniałe podejście. Gabinet super wyposażony. Dobry kontakt z lekarzem po zabiegu. Zawsze pomocny

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra


Bydgoszcz - znani lekarzeSzukasz laryngologa z miejscowości Bydgoszcz?

Kliknij i wyszukaj innego specjalistę


Wyszukaj innego lekarza