Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Maria Siwiak-Kobayashi,
średnia 5.00 z 3 opinii

prof. dr hab. n. med. Maria Siwiak-Kobayashi

Specjalizacje:

Psychiatra, Psycholog, Terapeuta


O lekarzu

Umów się na wizytę - 22 299 11 22. Przez ostatnie 25 lat kierownik Kliniki Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii; psychiatra, psycholog, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii. Obecnie jest konsultantem w Klinice Nerwic w IPiN. W latach 1986-90 była kierownikiem Zakładu Psychologii Medycznej i Psychoterapii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

W latach 1982-84 pracowała w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu w Oxfordzie, gdzie zapoznała się m.in. z psychoterapią poznawczą. W latach 1994-2004 wykładała psychologię i psychoterapię w Wyższej Szkole Społeczno-Pedagogicznej. Wykłady te były transmitowane przez telewizję Edusat. W tejże telewizji prowadziła cykl popularnych audycji dotyczących radzenia sobie ze stresem. Jej doświadczenie kliniczne obejmuje leczenie za burzeń nerwicowych i związanych ze stresem, zaburzeń osobowości i zaburzeń odżywiania się – w warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych. Główne obszary badawcze to patogeneza i leczenie zaburzeń czynnościowych, psychoterapia, psychologia kliniczna, psychiatria transkulturowa, kształcenie w psychologii klinicznej i psychoterapii. Od lat 80-tych prowadzi systematyczne kursy psychoterapii dla psychiatrów i psychologów. Opublikowała dwie książki dotyczące teorii poznawczej i badań porównawczych w tej dziedzinie w różnych kulturach, jedna z nich została wydana w Oxfordzie w języku angielskim. Jest autorką wielu rozdziałów w podręcznikach psychiatrii , psychologii medycznej i psychoterapii, jak również wielu publikacji w fachowych czasopismach, również zagranicznych Jest członkiem redakcji dwóch czasopism: ”Psychoterapia” oraz „Lęk i Depresja”. Od 1969 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Przez ponad 20 lat była członkiem Zarządu Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP, w latach 1990-93 – wiceprzewodniczącym odpowiedzialnym za szkolenie psychoterapeutów i superwizorów, a w kolejnych 4 latach – przewodniczącym zarządu. W latach 1994-2014 była członkiem zarządu Międzynarodowej Federacji Psychoterapii (IFP).

pokaż pełny opis

Cennik wizyt i usług

Wykonywane usługi Cena
wizyta lekarska (psychiatra)
wizyta lekarska (psycholog)
wizyta lekarska (terapeuta)
pokaż więcej usług

Miejsce przyjęć i kontakt

Brak mapy. Obsługa portalu została powiadomiona. Zapraszamy później.

Kliknij aby zobaczyć mapę

Terminarz wizyt

Lekarz nie ma aktualnie włączonego terminarza wizyt

Poproś lekarza o uruchomienie terminarza

Byłeś na wizycie u tego lekarza? Dodaj opinię!

Podziel się swoim doświadczeniem, które jest niezwykle ważne dla innych pacjentów

Oceń lekarza

Opinie nie są dodawane automatycznie, aby Twoja opinia została dodana przestrzegaj regulaminu. Jak dodać opinię?

bardzo dobra

dobra

neutralna

zła

bardzo zła


Opinie

Ilość opinii: 3

|

Średnia Ocen: 5

Genialna, bardzo dobra i rzeczowa, bardzo zaangażowana, życzliwa! Jest oddana pacjentowi, cierpliwa i dobra! świetnie przygotowana! Stawia bardzo trafne diagnozy! Bardzo dobry gabinet! Polecam z całego serca.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Bardzo fachowa, bardzo skuteczna. Szybko postawiona diagnoza, a co najważniejsze - trafnie. O trafności świadczy fakt, że przepisane leki działają świetnie. Jestem wdzięczna i polecam wszystkim.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Pani profesor jest niezwykle kompetentną osobą, z wielką wiedzą i doświadczeniem. Nie spotkałam osobiście lepszego specjalisty w swojej dziedzinie, do tego tak skutecznego w działaniu. Zdecydowanie polecam.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra


Warszawa - znani lekarzeSzukasz psychiatry z miejscowości Warszawa?

Kliknij i wyszukaj innego specjalistę


Wyszukaj innego lekarza