Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Marcelina Wanat,
średnia 5.00 z 1 opinii

mgr Marcelina Wanat

Specjalizacje:

Dietetyk, Psycholog


O lekarzu

Z zawodu jestem psychologiem, absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu i Akademii Dietetyki, założycielką GTB FIT Centrum Dietetyki.
Od 11 lat poszerzam swoją wiedzę z zakresu psychodietetyki, żywienia człowieka, problematyki otyłości oraz chorób dieto-zależnych, uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych i treningach. Pasjonują mnie badania nutrigenetyczne.

Moim najważniejszym celem i motywacją do dalszej pracy, są osiągane przez klientów efekty i zadowolenie ze współpracy. Dzięki znajmości psychologii i holistycznemu podejściu do Twoich potrzeb, nauczę Cię stylu życia, w którym żywność daje zdrowie, radość i zadowolenie. Konsultacje psychodietetyczne pozwolą Ci poznać siebie, swoje wewnętrzne motywacje żywieniowe, utrwalą proces zmiany, zmotywują do dążenia do dobrego samopoczucia oraz przejęcia odpowiedzialności za swoje wybory żywieniowe, pomogą w codziennych zmaganiach z żywieniem.

Jedzenie jest dla mnie przyjemnością, a zdrowie odżywianie i gotowanie moją pasją. Pokażę Ci, w jaki sposób przestrzegać zdrowych nawyków żywieniowych, wybierać wartościowe produkty i przyrządzać zdrowe, smaczne i łatwe do zrobienia posiłki dietetyczne. Na bieżąco konsultuję się z lekarzami, trenerami personalnymi, aby jak najlepiej dopasować wprowadzane zmiany do Twoich indywidualnych predyspozycji. Poprzez indywidualne podejście oraz edukację żywieniową, chcę aby dieta przestała Ci się kojarzyć z wyrzeczeniami i ciągłym liczeniem spożywanych kalorii, a stała się drogą ku nowym, lepszym nawykom żywieniowym.

pokaż pełny opis

Cennik wizyt i usług

Wykonywane usługi Cena
wizyta lekarska (dietetyk)
wizyta lekarska (psycholog)

Pierwsze spotkanie trwa ok. 60 min. Podczas konsultacji analizowany jest dotychczasowy sposób odżywiania się. Analizujemy dzienniczek żywieniowy oraz zbieramy szczegółowy wywiad zdrowotny i wywiad żywieniowy, który ma na celu uzyskanie wiedzy na temat nawyków i zwyczajów żywieniowych, współistniejących chorób oraz dolegliwości zdrowotnych, psychologicznego aspektu spożywania posiłków, postrzegania własnego ciała, stylu życia oraz poziomu aktywności fizycznej. Poznajemy Twoje preferencje smakowe, umiejętności kulinarne i zasoby czasowe, które możesz poświęcić na wdrażanie zmian żywieniowych. Dodatkowo wyliczamy Twoją podstawową przemianę materii, czyli dobowe zapotrzebowanie na kalorie. Cała rozmowa jest poufna i gwarantujemy zachowanie tajemnicy zawodowej. Pierwsza konsultacja ma na celu wzajemne poznanie się, jak również wytyczenie kierunku dalszej współpracy. Analizując wszystkie czynniki określamy wspólnie cel, kształt oraz czas trwania wprowadzonej diety. Otrzymujesz ustne wytyczne do pracy nad sobą i swoim sposobem odżywiania się. Podczas analizy Twojego dzienniczka żywieniowego wskazujemy niezbędne kierunki zmian, potencjalne zagrożenia oraz mocne strony obecnego trybu życia. W ciągu 7 dni roboczych od pierwszej konsultacji otrzymasz indywidualnie przygotowane zalecenia dietetyczne. Zalecenia wysyłamy mailowo, jeżeli nie masz dostępu do maila – możesz je odebrać osobiście.

Celem konsultacji kontrolnych jest monitorowanie Twoich postępów w odchudzaniu, ocena efektów stosowania diety, jej ewentualne modyfikacje oraz sprawdzenie stopnia przestrzegania naszych zaleceń. Podczas każdej konsultacji kontrolnej szczegółowo omówimy wyniki dotychczasowej diety, skorygujemy ewentualne błędy, które często nieświadomie mogły się pojawić. Konsultacje kontrolne zawierają również elementy edukacji żywieniowej. Zależy nam na tym, aby wiedza przekazana podczas spotkań pozwoliła Ci samodzielnie prawidłowo komponować swój jadłospis, oceniać wartość odżywczą produktów spożywczych i dokonywać trafnych wyborów żywieniowych w różnych sytuacjach życiowych. Dzięki temu po zakończonej współpracy będziesz wykorzystywać zdobyte umiejętności i samodzielnie pracować nad swoim żywieniem. Sprawdzamy dzienniczek żywieniowy (obowiązkowy). Analizujemy wszelkie błędy żywieniowe, czyli wszystko co nie jest zgodne z zaleceniami z poprzedniej wizyty. Jeżeli dieta nie przynosi oczekiwanych efektów, identyfikujemy przyczyny i wprowadzamy modyfikacje. Omawiamy wszelkie problemy jakie się pojawiły przy próbie wdrażania diety, pracujemy nad tym, jak trudne do wdrożenia dla Ciebie elementy zastąpić innymi. Konsultacja kontrolna to przede wszystkim podtrzymanie Twojej motywacji do dalszego działania! Z doświadczenia wiemy, że 90% osób, które do nas przychodzą, co najmniej raz podejmowały próby samodzielnego wytrwania na diecie. Motywacja przez pierwszy tydzień jest ogromna ale w miarę upływu czasu stopniowo spada i wracasz do dotychczasowych nawyków żywieniowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotnym elementem procesu dietetycznego jest podtrzymywanie Twojej motywacji i jesteśmy po to, żeby Ci pomóc! Podczas konsultacji kontrolnych masz możliwość pozbycia się ewentualnych wątpliwości odnośnie do diety i zaleceń z nią związanych. Jeżeli chcesz pomożemy Ci również uzyskać wskazówki na trudny czas świąt, wyjazdów, wizyt na weselach, imprezach, w restauracjach. Otrzymasz również od nas przepisy na zdrowe i smaczne desery.

pokaż więcej usług

Miejsce przyjęć i kontakt

Brak mapy. Obsługa portalu została powiadomiona. Zapraszamy później.

Kliknij aby zobaczyć mapę

Terminarz wizyt

Lekarz nie ma aktualnie włączonego terminarza wizyt

Poproś lekarza o uruchomienie terminarza

Byłeś na wizycie u tego lekarza? Dodaj opinię!

Podziel się swoim doświadczeniem, które jest niezwykle ważne dla innych pacjentów

Oceń lekarza

Opinie nie są dodawane automatycznie, aby Twoja opinia została dodana przestrzegaj regulaminu. Jak dodać opinię?

bardzo dobra

dobra

neutralna

zła

bardzo zła


Opinie

Ilość opinii: 1

|

Średnia Ocen: 5

Jestem bardzo zadowolony z leczenia, wspaniałe podejście do pacjenta, sympatyczna. Z podejściem do pacjenta. Profesjonalnie wykonuje swoją pracę. Pomógł mi. Bardzo dobry gabinet. świetnie trafiłam.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra


Wrocław - znani lekarzeSzukasz dietetyka z miejscowości Wrocław?

Kliknij i wyszukaj innego specjalistę


Wyszukaj innego lekarza