Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

lekarz Jacek Mackiewicz

Specjalizacje:

Onkolog

O lekarzu

Dr hab. n. med. Jacek Mackiewicz Gabinet nr tel: 538 378 027, rejestracja w dniach pon-pt w godzinach 10-14. Strona internetowa: jacekmackiewicz.pl

Jestem specjalistą onkologii klinicznej. Od 2014 roku jestem kierownikiem Oddziału Onkologii Klinicznej i Doświadczalnej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W latach 2012-2014 byłem ordynatorem Oddziału Onkologii Klinicznej Centrum Medycznego Małgorzata w Śremie. W latach 2005-2012 odbywałem staż specjalizacyjny z onkologii klinicznej, który realizowany był w Oddziale Chemioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Od 2006 roku jestem asystentem w Zakładzie Diagnostyki i Immunologii Nowotworów w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Od 2013 roku jestem adiunktem w Katedrze Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W latach 2005-2013 pracowałem w Katedrze Biotechnologii Medycznej, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu W roku 2007 uzyskałem stopień naukowy doktora, natomiast w 2016 roku stopień naukowy doktora habilitowanego. Jestem autorem ponad 40 publikacji naukowych oraz kilku rozdziałów w podręcznikach. Od 2011 roku jestem redaktorem naczelnym oraz twórcą portalu onkologicznego (eonkologia.pl), do którego napisałem ponad 300 doniesień naukowych. Odbywałem staże naukowe w Div. of Oncology, St.George’s Hospital Medical School, University of London w Wielkiej Brytanii oraz staż kliniczny w City of Hope, Kalifornia, USA jak również Norwegian Radium Hospital, Oslo University Hospital w Norwegii Brałem/biorę udział w 39 badaniach klinicznych (próbach eksperymentalnych) oceniających nowe leki stosowane u chorych na nowotwory złośliwe (w 10 byłem Głównym Badaczem). Z tych badań siedem było jednoośrodkowych, własnych oceniających genetycznie modyfikowane szczepionki komórkowe u chorych na czerniaka (badania przeprowadzone były w Wielkopolskim Centrum Onkologii). W Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu prowadziłem i/lub prowadzę zajęcia dla studentów z onkologii klinicznej, propedeutyki onkologii, technik biologii molekularnej, procesów rejestracji leków i prawa międzynarodowego, immunologii oraz technik immunologicznych. Jestem członkiem PTOK (Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej) oraz ESMO (European Society of Medical Oncology). Moje zainteresowania naukowe obejmują immunoterapię nowotworów, która obecnie bardzo dynamicznie się rozwija oraz chorym na nowotwory z przerzutami daje szansę na wieloletnie przeżycie. Moje zainteresowanie kliniczne obejmują leczenie chorych na czerniaka, nowotwory narządów głowy i szyi, przewodu pokarmowego oraz układu moczowego.

pokaż pełny opis

Cennik wizyt i usług

Wykonywane usługi Cena
wizyta lekarska (onkolog)
pokaż więcej usług

Miejsce przyjęć i kontakt

Terminarz wizyt

Lekarz nie ma aktualnie włączonego terminarza wizyt

Poproś lekarza o uruchomienie terminarza

Byłeś na wizycie u tego lekarza? Dodaj opinię!

Podziel się swoim doświadczeniem, które jest niezwykle ważne dla innych pacjentów

Oceń lekarza

Opinie nie są dodawane automatycznie, aby Twoja opinia została dodana przestrzegaj regulaminu. Jak dodać opinię?

bardzo dobra

dobra

neutralna

zła

bardzo zła


Opinie

Ilość opinii: 0

|

Średnia Ocen: 0

Ten lekarz nie został jeszcze oceniony. Dodaj pierwszą opinięPoznań - znani lekarzeSzukasz onkologa z miejscowości Poznań?

Kliknij i wyszukaj innego specjalistę


Wyszukaj innego lekarza