Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Dorota Polak-Jonkisz,
średnia 5.00 z 3 opinii

dr hab. n. med. Dorota Polak-Jonkisz

O lekarzu

Jestem specjalistą nefrologii, nefrologii dziecięcej i pediatrii. Po ukończeniu w 1990 roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu moja praca zawodowa związana jest z Katedrą i Kliniką Nefrologii Pediatrycznej, która obecnie znajduje się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ulicy Borowskiej.

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 1995 roku. Rozprawa doktorska dotyczyła wtórnej nadczynność przytarczyc u dzieci z przewlekłą chorobą nerek. W roku 1997 roku uzyskałam II stopień specjalizacji z pediatrii, a w 1999 roku tytuł specjalisty w dziedzinie nefrologii. W 1998 roku odbywałam staż w Department of Nephrology w Birmingham Children’s Hospital w Wielkiej Brytani. Obecnie jestem adiunktem Katedry i Kliniki Nefrologii Pediatrycznej i Stacji Dializ Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a od 2009 roku członkiem Zarządu Koła Pediatrycznego Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Brałam udział w licznych konferencjach i szkoleniach o zasięgu krajowym jak i zagranicznym:

 • International Congress of Nephrology,
 • Congress of the International Pediatric Nephrology Association,
 • Polish-German-Czech Symposium „Modern aspects of nephrology and hypertension”,
 • Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Problemy endokrynologiczne i diabetologiczne wieku rozwojowego,
 • Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej.

Uczestniczę w wielu projektach badawczych, np. dotyczących metabolitów witaminy D3 u dzieci z przewlekłą chorobą oraz wyznaczników metabolizmu kostnego u dzieci z przewlekłą niewydolnością nerek.

W codziennej pracy zajmuję się nefrologią dziecięcą, czyli dziećmi z chorobami nerek, leczeniem nerkozastępczym, w tym dializoterapią, a także problematyką przeszczepów nerek. Jestem również konsultantem z zakresu nefrologii na oddziałach noworodkowych w szpitalach na terenie Wrocławia.

Moje porady lekarskie związane są przede wszystkim z:

 • diagnostyką i leczeniem wadu układu moczowego,
 • leczeniem zakażenia dróg moczowych,
 • diagnostyka i leczeniem kamicy układu moczowego,
 • nietrzymaniem moczu,
 • moczenie nocnym,
 • diagnostyka krwiomoczu.
pokaż pełny opis

Cennik wizyt i usług

Wykonywane usługi Cena
wizyta lekarska (nefrolog)
wizyta lekarska (nefrolog dziecięcy)
wizyta lekarska (pediatra)
pokaż więcej usług

Miejsce przyjęć i kontakt

Terminarz wizyt

Lekarz nie ma aktualnie włączonego terminarza wizyt

Poproś lekarza o uruchomienie terminarza

Byłeś na wizycie u tego lekarza? Dodaj opinię!

Podziel się swoim doświadczeniem, które jest niezwykle ważne dla innych pacjentów

Oceń lekarza

Opinie nie są dodawane automatycznie, aby Twoja opinia została dodana przestrzegaj regulaminu. Jak dodać opinię?

bardzo dobra

dobra

neutralna

zła

bardzo zła


Opinie

Ilość opinii: 3

|

Średnia Ocen: 5

Dzień dobry! Po wielu tułaczkach od lekarza do lekarza trafiłam w ręce p. Docent, w sumie nie ja, a mój 4-letni Michaś. Wizyta minęła spokojnie (pierwszy raz bez płaczu przy badaniu), fachowo, konkretnie. W końcu mogłam zadać wszystkie nurtujące mnie pytania, na które pani Docent odpowiedziała w rzeczowy i przystępny sposób. Lekarka szybko złapała kontakt z dzieckiem, potrafiła zagadać, zatrzymać uwagę dziecka na zabawce, jest miłą i ciepłą osobą. Jak najbardziej polecam p.Dorotę Polak - Jonkisz i żałuję, że nie ma więcej takich lekarzy z całościowym podejściem do pacjenta, z dużą ,rzetelną wiedzą, stawiających szybko dobrą diagnozę. Lekarzy z sercem interesujących się swoim pacjentem!

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Witam. Jeszcze nigdy nie wystawiłam opinii żadnemu lekarzowi, ale tym razem uważam, że jestem dłużna to zrobić. Byłam u Pani Docent z moją córeczką, która ma 3 lata i niestety częste nawroty infekcji dróg moczowych. Stosowałam już wiele leków, metod wyczytanych w internecie lub sytuacji, których powinnam unikać. Natomiast dopiero po wynikach badań zleconych przez Panią Docent, wykonaniu posiewu moczu i dokładnym wytłumaczeniu, skąd biorą się infekcje u mojej córki, przepisaniu odpowiednich leków oraz kilku wizyt kontrolnych, od 3 miesięcy nie było ani razu choroby. Czuję wielką wdzięczność, Pani Docent!

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Byliśmy z synem u Pani Docent Doroty Polak-Jonkisz z polecenia naszej znajomej. Pani Docent ma wspaniale podejście do dzieci, synek nie bał się badania. Uzyskaliśmy wyczepujące odpowiedzi na nasze pytania i Pani Docent omówiła też z nami dalsze leczenie. Teraz już wiem, na co powinnam w przyszłości zwrócić uwagę przy pielęgnacji synka. Polecam Pani Docent jako specjalistę nefrologa dziecięcego.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra


Wrocław - znani lekarzeSzukasz nefrologa dziecięcego z miejscowości Wrocław?

Kliknij i wyszukaj innego specjalistę


Wyszukaj innego lekarza