Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów


Dorota Polak-Jonkisz,
średnia 5.00 z 3 opinii

dr hab. n. med. Dorota Polak-Jonkisz

Lekarz umożliwia rezerwację wizyt w gabinecie

O lekarzu

Jestem specjalistą nefrologii, nefrologii dziecięcej i pediatrii. Po ukończeniu w 1990 roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu moja praca zawodowa związana jest z Katedrą i Kliniką Nefrologii Pediatrycznej, która obecnie znajduje się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ulicy Borowskiej.

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 1995 roku. Rozprawa doktorska dotyczyła wtórnej nadczynność przytarczyc u dzieci z przewlekłą chorobą nerek. W roku 1997 roku uzyskałam II stopień specjalizacji z pediatrii, a w 1999 roku tytuł specjalisty w dziedzinie nefrologii. W 1998 roku odbywałam staż w Department of Nephrology w Birmingham Children’s Hospital w Wielkiej Brytani. Obecnie jestem adiunktem Katedry i Kliniki Nefrologii Pediatrycznej i Stacji Dializ Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a od 2009 roku członkiem Zarządu Koła Pediatrycznego Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Brałam udział w licznych konferencjach i szkoleniach o zasięgu krajowym jak i zagranicznym:

 • International Congress of Nephrology,
 • Congress of the International Pediatric Nephrology Association,
 • Polish-German-Czech Symposium „Modern aspects of nephrology and hypertension”,
 • Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Problemy endokrynologiczne i diabetologiczne wieku rozwojowego,
 • Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej.

Uczestniczę w wielu projektach badawczych, np. dotyczących metabolitów witaminy D3 u dzieci z przewlekłą chorobą oraz wyznaczników metabolizmu kostnego u dzieci z przewlekłą niewydolnością nerek.

W codziennej pracy zajmuję się nefrologią dziecięcą, czyli dziećmi z chorobami nerek, leczeniem nerkozastępczym, w tym dializoterapią, a także problematyką przeszczepów nerek. Jestem również konsultantem z zakresu nefrologii na oddziałach noworodkowych w szpitalach na terenie Wrocławia.

Moje porady lekarskie związane są przede wszystkim z:

 • diagnostyką i leczeniem wadu układu moczowego,
 • leczeniem zakażenia dróg moczowych,
 • diagnostyka i leczeniem kamicy układu moczowego,
 • nietrzymaniem moczu,
 • moczenie nocnym,
 • diagnostyka krwiomoczu.
pokaż pełny opis

Cennik wizyt i usług

Wykonywane usługi Cena
wizyta lekarska (nefrolog)
wizyta lekarska (nefrolog dziecięcy)
wizyta lekarska (pediatra)
pokaż więcej usług

Miejsce przyjęć i kontakt

Terminarz wizyt

1 Wybierz termin wizyty 2 Potwierdź dane 3 Gotowe!
następny tydzień ›

Grudzień 2018

Godzina
Poniedziałek
10.12
Wtorek
11.12
Środa
12.12
Czwartek
13.12
Piątek
14.12
Sobota
15.12
Niedziela
16.12

14:00

15:00

16:00

17:00

15:00 - 15:30
15:30 - 16:00
16:00 - 16:30

Byłeś na wizycie u tego lekarza? Dodaj opinię!

Podziel się swoim doświadczeniem, które jest niezwykle ważne dla innych pacjentów

Oceń lekarza

Jak dodać opinię?

bardzo dobra

dobra

neutralna

zła

bardzo zła

Opinie

Ilość opinii: 3

|

Średnia Ocen: 5

Dzień dobry! Po wielu tułaczkach od lekarza do lekarza trafiłam w ręce p. Docent, w sumie nie ja, a mój 4-letni Michaś. Wizyta minęła spokojnie (pierwszy raz bez płaczu przy badaniu), fachowo, konkretnie. W końcu mogłam zadać wszystkie nurtujące mnie pytania, na które pani Docent odpowiedziała w rzeczowy i przystępny sposób. Lekarka szybko złapała kontakt z dzieckiem, potrafiła zagadać, zatrzymać uwagę dziecka na zabawce, jest miłą i ciepłą osobą. Jak najbardziej polecam p.Dorotę Polak - Jonkisz i żałuję, że nie ma więcej takich lekarzy z całościowym podejściem do pacjenta, z dużą ,rzetelną wiedzą, stawiających szybko dobrą diagnozę. Lekarzy z sercem interesujących się swoim pacjentem!

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Witam. Jeszcze nigdy nie wystawiłam opinii żadnemu lekarzowi, ale tym razem uważam, że jestem dłużna to zrobić. Byłam u Pani Docent z moją córeczką, która ma 3 lata i niestety częste nawroty infekcji dróg moczowych. Stosowałam już wiele leków, metod wyczytanych w internecie lub sytuacji, których powinnam unikać. Natomiast dopiero po wynikach badań zleconych przez Panią Docent, wykonaniu posiewu moczu i dokładnym wytłumaczeniu, skąd biorą się infekcje u mojej córki, przepisaniu odpowiednich leków oraz kilku wizyt kontrolnych, od 3 miesięcy nie było ani razu choroby. Czuję wielką wdzięczność, Pani Docent!

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra

Byliśmy z synem u Pani Docent Doroty Polak-Jonkisz z polecenia naszej znajomej. Pani Docent ma wspaniale podejście do dzieci, synek nie bał się badania. Uzyskaliśmy wyczepujące odpowiedzi na nasze pytania i Pani Docent omówiła też z nami dalsze leczenie. Teraz już wiem, na co powinnam w przyszłości zwrócić uwagę przy pielęgnacji synka. Polecam Pani Docent jako specjalistę nefrologa dziecięcego.

Zgłoś naruszenie

bardzo dobra


Podobni lekarze


Wrocław - znani lekarzeSzukasz nefrologa dziecięcego z miejscowości Wrocław?

Kliknij i wyszukaj innego specjalistę


Wyszukaj innego lekarza