Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

prof. dr hab. n. med. Andrzej Stankiewicz

Specjalizacje:

Okulista

O lekarzu

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Stankiewicz w 1965r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Równolegle ze studiami medycznymi, studiował na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego Kierunek Biochemii, który ukończył uzyskując tytuł magistra biochemii.

Po odbyciu podyplomowego stażu lekarskiego w październiku 1967 r. został asystentem w Klinice Okulistycznej WAM w Łodzi. Tam uzyskał I i II stopień specjalizacji z okulistyki oraz tytuł doktora habilitowanego.

W latach 1977 – 1979 piastował stanowisko Kierownika Okulistyki w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Od 1979 r. był Kierownikiem Kliniki Okulistyki Akademii Medycznej w Białymstoku, a następnie Kierownikiem Katedry Okulistyki AM w Białymstoku.

W 1987 r. uzyskał tytuł Profesora nauk medycznych, a w 1995 r. profesora zwyczajnego Akademii Medycznej w Białymstoku. W 2000 r. zakończył pracę w Katedrze i Klinice Okulistycznej AM, przechodząc na stanowisko Kierownika Kliniki Okulistycznej CSK WIM w Warszawie.

Jest autorem 321 prac opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych, a także 160 komunikatów zjazdowych (w tym 51 zagranicznych). Autor trzech rozdziałów w podręcznikach okulistyki dla lekarzy. W 2006 r. został wydany pod jego redakcją „Podręcznik Okulistyki”, będący tłumaczeniem z angielskiego „The Willis Eye Manual”.

Wieloletni członek Komitetu Redakcyjnego oraz Redakcji Miesięcznika „Klinika Oczna”. W 2001 r. został wybrany na stanowisko Redaktora Naczelnego tego miesięcznika. Jest ró1)nież członkiem Kolegium Redakcyjnych:

  • „Okulistyka”,
  • „Kontaktologia i Optyka Okulistyczna”,

oraz członkiem Komitetów Redakcyjnych miesięczników:

  • „Lekarz Wojskowy”,
  • „Polski Merkuriusz Lekarski”.

Profesor Stankiewicz był recenzentem licznych rozpraw doktorskich i habilitacyjnych oraz wniosków o nadanie tytułu profesora. Jest także stałym recenzentem projektów badawczych KBN – Ministerstwa Nauki, a od 3 lat – członkiem Zespołu Konsultanta Krajowego ds. akredytacji i specjalizacji z okulistyki.

Był przewodniczącym zespołu ds. testów egzaminacyjnych z okulistki, a później członkiem zespołu ekspertów CEM ds. oceny pytań egzaminacyjnych. Od 1996 r. jest stałym członkiem Komisji Egzaminów testowych z okulistyki, powołany przez CMKP, a w 2002 r. został powołany przez Ministra Zdrowia na Członka Komisji Egzaminacyjnej dla przeprowadzenia państwowego egzaminu kończącego specjalizację w zakresie okulistyki.

Wieloletni członek Prezydium Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Przewodniczący Oddziału Białostockiego PTO przez 14 lat. W 1997r. powołany na członka Komisji Narządów Zmysłu Komitetu Patofizjologii PAN.

Prezes Stowarzyszenia Zwyrodnienia Plamki Związanego z Wiekiem (AMD). Bierze czynny udział w corocznych obchodach Światowego Dnia Wzroku, Tygodnia Retina AMD oraz ogólnopolskich akcjach bezpłatnych badań okulistycznych Bus Tour. Na bieżąco uczestniczy w programach telewizyjnych, radiowych, prasowych i internetowych. Jako ekspert współuczestniczy w pracach Ministerstwa Zdrowia nad dostępnością nowoczesnych metod leczenia AMD.

Wielokrotnie nagradzany nagrodami Rektora AM w Białymstoku, Warszawie oraz odznaczeniami resortowymi i państwowymi, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

pokaż pełny opis

Cennik wizyt i usług

Wykonywane usługi Cena
wizyta lekarska (okulista)
pokaż więcej usług

Miejsce przyjęć i kontakt

Brak mapy. Obsługa portalu została powiadomiona. Zapraszamy później.

Kliknij aby zobaczyć mapę

Terminarz wizyt

Lekarz nie ma aktualnie włączonego terminarza wizyt

Poproś lekarza o uruchomienie terminarza

Byłeś na wizycie u tego lekarza? Dodaj opinię!

Podziel się swoim doświadczeniem, które jest niezwykle ważne dla innych pacjentów

Oceń lekarza

Opinie nie są dodawane automatycznie, aby Twoja opinia została dodana przestrzegaj regulaminu. Jak dodać opinię?

bardzo dobra

dobra

neutralna

zła

bardzo zła


Opinie

Ilość opinii: 0

|

Średnia Ocen: 0

Ten lekarz nie został jeszcze oceniony. Dodaj pierwszą opinięWarszawa - znani lekarzeSzukasz okulisty z miejscowości Warszawa?

Kliknij i wyszukaj innego specjalistę


Wyszukaj innego lekarza