Dla Lekarzy

Prosta obsługa wizyt w wielu gabinetach

Kategoria | Porady
Prosta obsługa wizyt w wielu gabinetach

Jak poradzić sobie z obsługą pacjentów w wielu miejscach pracy?

Wielu lekarzy przyjmuje pacjentów w więcej niż jednym gabinecie. Oznacza to zazwyczaj konieczność niewygodnego prowadzenia kilku terminarzy wizyt. Jak więc ułatwić sobie pracę?

Jeden dla wszystkich

Analizowanie kilku terminarzy przez recepcję czy lekarza jest uciążliwą opcją. Można, oczywiście, zapisywać wszystkie wizyty w jednym miejscu, ale co w przypadku, gdy mamy osobne recepcje dla gabinetów? Muszą one komunikować się ze sobą, a to zawsze jest dodatkowy nakład pracy i stracony czas.

Najprostszym rozwiązaniem jest wybór systemu, który umożliwi nam zarządzanie i przeglądanie wszystkimi wizytami dla wszystkich gabinetów w jednym miejscu. Systemy takie są dostępne, lecz zazwyczaj płatne. Poza nielicznymi wyjątkami, jak Terminarz Wizyt KCP.PL.

Czytelność

Jakie korzyści niesie nam taki zbiorczy terminarz? Przede wszystkim czytelność. Przykład: we wtorek w przyszłym tygodniu ustalamy rozkład pracy w taki sposób, że w godzinach 10:00 – 14:00 jesteśmy w jednym gabinecie, kolejne trzy godziny spędzamy w drugim, a na następne 2 godziny wracamy do pierwszego. Gdybyśmy mieli pozapisywane wszystko w formie papierowej w zwykłym kalendarzu, musielibyśmy wczytywać się w tekst, aby przypomnieć sobie, gdzie odbywa się wizyta. Jeżeli mamy kilka terminarzy elektronicznych – musimy je analizować, aby uzyskać te dane. A w przypadku systemów takich, jak Terminarz Wizyt od KCP.PL, poszczególne miejsca przyjęć oznaczone są graficznie, dzięki czemu od razu widzimy, że wizyty przypisane są do innych miejsc.

Miejsca pracy

Kalendarz dla wielu miejsc

Jest to wygodne nie tylko dla nas – nie tylko my nie musimy przeglądać kilku terminarzy, ale nie muszą tego również robić pacjenci. Widzą oni bowiem nasz rozkład pracy w ten sam sposób, co ułatwia im wybór terminu i miejsca.

Zarządzanie terminami

Kolejnym bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zarządzanie wszystkimi placówkami z jednego miejsca. Wystarczy zalogować się na konto i przejść do sekcji Terminarza. Następnie dodajemy wolny termin i wybieramy placówkę, dla której ma on obowiązywać.

Sprawdź, jak dodać termin wizyty

A jeżeli konieczna jest zmiana miejsca? Nie trzeba usuwać terminu, wystarczy zmienić gabinet.

Edycja terminu wizyty

Wszystko widzimy wygodnie na jednej stronie kalendarza. Nie trzeba przenosić wzroku na kolejne terminarze, analizować ich i porównywać. W rezultacie przyspiesza to nam znacznie sprawdzenie, gdzie możemy jeszcze dodać terminy wizyt, a także ogólną organizację pracy.

Dowiedz się więcej o Terminarzu Wizyt

Szybko i wygodnie

Terminarz, który pozwala nam zarządzać wieloma placówkami z jednego miejsca, niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to wygoda: wszystkie dodane przez nas wolne terminy są widoczne na jednej karcie kalendarza, co ułatwia nam sprawdzenie ich rozmieszczenia w czasie. Wdzięczni również będą pacjenci, którzy nie muszą przewijać strony i porównywać kilku różnych grafik.

Wygoda ta przekłada się również na szybkość organizacji pracy, zwłaszcza w sytuacjach, gdy jesteśmy zmęczeni lub dodajemy wolne terminy wizyt na kolejne dni czy tygodnie i nasza koncentracja może już trochę spaść.

Niemal każdy z nas cierpi na brak czasu. Korzystanie z skutecznych, przyspieszających pracę rozwiązań jest więc rzeczą w dzisiejszych czasach niezmiernie ważną. Dodatkową porcję wolnego czasu możemy zawsze spożytkować, czy to przygotowując się do wizyty pacjenta, czy chociażby przeznaczając ją na zasłużony odpoczynek. Załóż bezpłatne konto już dziś i usprawnij swoją pracę.

KCP.PL
zobacz inne artykuły

Na naszym forum

Podyskutuj na forum o tym artykule

Komentarze