Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Piękna i lśniąca skóra tej jesieni!

Kategoria | Zdrowie
Piękna i lśniąca skóra tej jesieni!

Cała prawda o zabiegach na twarz

Jesień to idealna pora roku na wykonywanie zabiegów złuszczających. Po korzystaniu z uroków lata, głównie ze słonecznych kąpieli nasza skóra potrzebuje akcji ratunkowej. Jeśli na twarzy pojawiły się przebarwienia, bruzdy czy nowe zmarszczki konieczna będzie jej szczególna pielęgnacja. Często po lecie skóra jest bardziej wysuszona niż zwykle. Najbardziej cierpią wtedy osoby o suchym typie skóry. Jeśli pojawiły się : krostki, zaskórniki czy inne przykre pamiątki po plażowaniu powinniśmy sprezentować sobie zabieg złuszczający.

DOMOWE ZŁUSZCZANIE podstawą pielęgnacji naszej skóry.

Naskórek człowieka w naturalny sposób odnawia się zazwyczaj co 28 dni. Nie wszystkim jednak sam naturalny proces wystarcza. Regularne pozbywanie się warstwy rogowej, pokrywającej zewnętrzną część skóry sprawia, że oddycha ona w łatwiejszy sposób, dzięki czemu prezentuje się zdrowo i świeżo. Obumarłe komórki zwykle zatykają pory przez co tworzą się brzydkie wągry i krosty. Zbyt gruba warstwa „starego” naskórka utrudnia prawidłowe wchłanianie się kremów czy maści. Regularny domowy peeling powinien wygładzić skórę, wyrównać jej koloryt i poprawić jędrność. Trzeba jednak pamiętać o systematyczności wykonywanych przez nas zabiegów. Jeśli zależy nam na szybszych efektach, lub stan naszej skóry gwałtownie się zmienił możemy skorzystać z poniższych zabiegów kosmetycznych lub konsultacji z dermatologiem.

Kawitacja to bardzo delikatny zabieg wykonywany w większości gabinetów kosmetycznych polegający na pobudzeniu skóry do odnowy, wygładzeniu najpłytszych blizn i drobnych zmarszczek. Podstawowym zadaniem kawitacji jest jednak oczyszczenie porów i regulacja produkcji serum, które odpowiada za powstawanie znienawidzonych wągrów, czy stanów zapalnych. Kawitację często łączy się z manualnym usuwaniem wągrów.

Mikrodermabrazja należy do mechanicznych metod oczyszczania, która skutecznie usuwa zaskórniki i zwęża pory. Urządzenie wyposażone jest w specjalną głowicę, pokrytą kryształkami diamentu lub glinu, które uwalniane pod ciśnieniem złuszczają mocniej naskórek. Istotną kwestią jest indywidualne dostosowanie głębokości ścierania przez kosmetyczkę w zależności od potrzeb pacjenta.

Peelingi chemiczne – najbardziej intensywna forma złuszczania przy użyciu stężonych kwasów. Mieszanka kwasów jest dobierana w zależności od problemu pacjenta. Najczęściej wykorzystuje się kwasy glikolowy GlykoPeel w przypadku cery trądzikowej i migdałowy w przypadku cery wrażliwej. Jest to intensywna metoda usuwania przebarwień i blizn potrądzikowych. Do uzyskania trwałych efektów potrzebne są serie zabiegów wykonywanie w odstępach czasowych od 14-30 dni. Peelingi chemiczne powinny być wykonywane tylko przez wykwalifikowanego lekarza.

Pamiętajcie, że zabieg musi być indywidualnie dobrany do waszych potrzeb i typów cery. Istotną kwestią jest wybranie odpowiedniego gabinetu kosmetycznego lub lekarskiego. Od tego bowiem zależeć będzie stan i wygląd waszej twarzy! Po wizycie u dermatologa lub kosmetologa koniecznie dodajcie opinię na portalu!

KCP.PL
zobacz inne artykuły

Na naszym forum

Podyskutuj na forum o tym artykule

Komentarze

Wyszukaj swojego lekarza