Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Poradnik medyczny

Niska ferrytyna. Jak podnieść jej poziom? Objawy i leczenie

Zdrowie
Prawidłowy poziom ferrytyny jest niezbędny dla utrzymania zdrowia. Niski poziom tego białka może wskazywać na niedobór żelaza, który może prowadzić do anemii i szeregu innych problemów zdrowotnych. Jak rozpoznać objawy niskiej ferrytyny, jakie mogą być jej przyczyny oraz jak skutecznie podnieść jej poziom?
Czytaj artykuł

Badanie kału – od pobrania próbki do analizy wyników

Zdrowie
Pobranie próbki kału do badania jest kluczowym elementem w diagnozowaniu wielu schorzeń układu pokarmowego, takich jak infekcje, zaburzenia trawienia, a nawet niektóre typy raka. Proces ten wymaga jednak odpowiedniej staranności i higieny, aby uzyskane wyniki były jak najbardziej wiarygodne. Oto krótki przewodnik krok po kroku, jak prawidłowo pobrać próbkę kału do badania.
Czytaj artykuł

Niedobór witaminy D – objawy, suplementacja

Zdrowie
Witamina D odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, w tym odporności i zdrowiu kości. Może nawet pomóc w zapobieganiu rakowi i chronić przed kilkoma chorobami przewlekłymi, w tym autoimmunologicznymi. Przekonaj się, jak suplementować witaminę D i jakie są objawy jej niedoboru.
Czytaj artykuł

Jak prawidłowo używać nici dentystycznej?

Zdrowie
Choć wiele osób myje zęby codziennie, nie wszyscy regularnie używają nici dentystycznej. Ważna jest również technika. Nieprawidłowe nitkowanie może potencjalnie uszkodzić zęby i dziąsła, jeśli więc nie masz pewności, jak robić to właściwie, skorzystaj z naszego poradnika.
Czytaj artykuł

Ból po wyrwaniu zęba – co robić?

Zdrowie
Ekstrakcje zębów są powszechne, zwłaszcza gdy opcje, takie jak leczenie kanałowe lub wypełnienia dentystyczne, nie mogą rozwiązać problemu stomatologicznego. Wiąże się to jednak z obawą o dolegliwości bólowe po zabiegu. Dowiedz się, jakie są przyczyny bólu po ekstrakcji, kiedy należy udać się do dentysty, co pomaga na ból po wyrwaniu zęba i jak szybko sobie pomóc.
Czytaj artykuł

Nadmierne pragnienie – przyczyny

Dieta
Pragnienie jest fizjologicznym mechanizmem, który bierze udział w kontroli poboru płynów i utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej organizmu. Zaburzenia w tym zakresie mogą dotyczyć zarówno pragnienia zmniejszonego jak i nasilonego. Polidypsja to stan, w którym pragnienie jest nadmierne i wiąże się ze zwiększonym przyjmowaniem płynów tj. >2500 ml/dobę przez dłuższy czas.
Czytaj artykuł

Czy to zapalenie zatok?

Zdrowie
Na zapalenie zatok składa się stan zapalny, obrzęk błony śluzowej i zaleganie wydzieliny w zatokach. Prawidłowo działające zatoki mają za zadanie ocieplenie, nawilżenie i oczyszczenie powietrza. Jak zatem rozpoznać zapalenie zatok w okresie zimowym?
Czytaj artykuł
1 3 4 5 31

Wyszukaj swojego lekarza