Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Nowe urządzenie monitorujące

Kategoria | Informacje
Nowe urządzenie monitorujące

Innowacyjna opaska

Większość osób od pewnego momentu w życiu ma kogoś, kim się opiekuje. Dla jednych są to dzieci, dla innych rodzice, dla jeszcze innych partnerzy, przyjaciele czy po prostu znajomi. Konieczność, obowiązek czy potrzeba opieki często zderza się z trudnościami wynikającymi z  pracy, trybu życia, odległości czy ograniczeń czasowych. Jeszcze trudniej jest, gdy osoby będące pod naszą opieką zmagają się z chorobami, niepełnosprawnością, trudnym leczeniem lub po prostu z samotnością.

Współczesna technologia pozwala sprostać przynajmniej części wyzwań związanych z opieką. Na rynku pojawiło się urządzenie umożliwiające zdalną opiekę medyczną. Ma ono postać opaski, oferującej wiele funkcji. Dedykowane jest m.in.:

  • seniorom,
  • osobom chorym,
  • kobietom w ciąży,
  • osobom, które muszą regularnie przyjmować leki,
  • osobom z zaburzeniami poruszania się.

Jedną z funkcji oferowanych przez opaskę jest przycisk SOS, po naciśnięciu którego opiekun otrzymuje wiadomość sms. Wiadomość zawierająca stosowny komunikat oraz informacje dotyczące lokalizacji jest wysyłana również wtedy, gdy osoba nosząca opaskę straci przytomność lub upadnie.

Ponadto, urządzenie przypomni o konieczności przyjęcia leków, a także poinformuje o nieprawidłowym założeniu opaski bądź jej zdjęciu. Urządzenie współpracuje z aplikacją działającą w systemie Android, za pomocą której można również monitorować takie parametry, jak tętno czy temperaturę ciała osoby noszącej opaskę.

Urządzenie ma zapewnić stałą opiekę, bez zakłócania zwykłego trybu życia. Zapewni poczucie bezpieczeństwa zarówno chorym, jak i ich opiekunom.

Źródło: MEDSUKCES

zobacz inne artykuły

Na naszym forum

Podyskutuj na forum o tym artykule

Komentarze

Wyszukaj swojego lekarza