Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Najlepsza dieta na odchudzanie

Kategoria | Dieta
Najlepsza dieta na odchudzanie

Jaką dietę wybrać?

Chcesz zgubić kilka kilogramów? Zastanawiasz się, z której diety skorzystać – 1000 kcal, frutariańskiej, wegetariańskiej, a może kopenhaskiej? Oto, co należy wiedzieć o wyborze odpowiedniej diety.

Mnogość wyboru

Szukanie odpowiedniej diety może być prawdziwą katorgą. W Internecie znaleźć można setki, jeżeli nie tysiące różnych diet, zwłaszcza odchudzających. Wszystkie obiecują szybkie efekty w postaci spadku wagi, często bez wyrzeczeń. I jak to często bywa, natłok informacji nie sprzyja szybkiemu wybraniu najodpowiedniejszego planu żywieniowego.

Diety-cud

Jeżeli szukasz diety, w pierwszej kolejności wyeliminuj te, które mają przynieść utratę wielu kilogramów w bardzo krótkim czasie. Te bowiem zwykle są bardzo szkodliwe dla organizmu – nie dostarczają wielu potrzebnych substancji odżywczych, wycieńczają organizm, mogą wyrządzić szkody fizyczne, a także doprowadzić do rozchwiania emocjonalnego. Często dzieje się również tak, że pomagają one schudnąć, ale zaraz potem kilogramy wracają. I to z nawiązką.

Wybierz dietetyka

Chcesz schudnąć? Udaj się po pomoc do dietetyka. Specjalista pomoże dobrać jadłospis tak, aby obfitował on w niezbędne dla organizmu składniki, a jednocześnie był dostosowany do Twoich potrzeb. Fizycznych i psychicznych. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zmienić nawyki żywieniowe, a po ich utrwaleniu Twoja waga zacznie zmniejszać się stopniowo i naturalnie. Bez efektów ubocznych.

Samodzielnie

Jeśli natomiast chcesz samodzielnie rozwiązać problem nadwagi, pamiętaj, aby wybrać taki jadłospis, który będzie zbilansowany i do którego będziesz w stanie się stosować przez długi czas – przez lata. Efekty odchudzania utrzymają się bowiem tylko wtedy, gdy zmienisz trwale swoje nawyki żywieniowe. Nie myśl w kategoriach diety, tę bowiem kiedyś zakończysz i to raczej prędzej niż później. Myśl o odżywianiu, a łatwiej będzie Ci się przystosować do nowego sposobu żywienia i utrzymać na wyznaczonym torze przez lata. I jeszcze jedno: nawyki żywieniowe zmieniaj stopniowo. Dzięki temu unikniesz szoku ze strony organizmu, jaki zazwyczaj przeżywa on przy gwałtownym przejściu na dietę.

KCP.PL
zobacz inne artykuły

Na naszym forum

Podyskutuj na forum o tym artykule

Komentarze

Wyszukaj swojego lekarza