Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Poradnik medyczny - informacje

Przeszczepianie narządów a prawo

Informacje
Transplantacja narządów od dawcy zmarłego lub żywego nadal stanowi jedyną szansę wyleczenia niektórych chorób. Największą grupą potencjalnych biorców są osoby cierpiące na schyłkową niewydolność nerek, sporo pacjentów potrzebuje również przeszczepu wątroby czy płuc.
Czytaj artykuł

Choroby genetyczne: zespół SLO

Informacje
Zespół Smitha-Lemliego-Optiza (zespół SLO) jest rzadką chorobą genetyczną związaną z metabolizmem cholesterolu. Po czym można go rozpoznać? W jaki sposób prowadzone jest leczenie osób dotkniętych tym schorzeniem?
Czytaj artykuł

Nowe urządzenie monitorujące

Informacje
Większość osób od pewnego momentu w życiu ma kogoś, kim się opiekuje. Dla jednych są to dzieci, dla innych rodzice, dla jeszcze innych partnerzy, przyjaciele czy po prostu znajomi. Konieczność, obowiązek czy potrzeba opieki często zderza się z trudnościami wynikającymi z pracy, trybu życia, odległości czy ograniczeń czasowych. Jeszcze trudniej jest, gdy osoby będące pod naszą opieką zmagają się z chorobami, niepełnosprawnością, trudnym leczeniem lub po prostu z samotnością.
Czytaj artykuł

Telemedycyna: tu i teraz

Informacje
Rozwiązania telemedyczne w różnych dziedzinach medycyny funkcjonują na rynku polskim już od kilkunastu lat. Powstawały i powstają coraz to doskonalsze, mniejsze i tańsze urządzenia diagnostyczne, które nie sprawiają praktycznie żadnych problemów z obsługą zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Transmisja danych dzięki zasięgowi Internetu i sieci GSM jest już praktycznie dostępna z każdego miejsca. Podobnie jest z dostępem do danych i programów (dokładniej mówiąc stron www), za pośrednictwem których można przeglądać, edytować, opisywać i zarządzać danymi diagnostycznymi.
Czytaj artykuł
1 3

Wyszukaj swojego lekarza