Wyszukaj lekarza

z bazy ponad 100 tys. specjalistów

Dobierz okulary przeciwsłoneczne

Zdrowie
Dobierz okulary przeciwsłoneczne
Autor:

W jakie okulary przeciwsłoneczne warto się zaopatrzyć?

W sezonie letnim, gdy światło słoneczne jest szczególnie silne, okulary przeciwsłoneczne są bardzo przydatne. Kupując je, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach, dzięki którym nasz wzrok będzie lepiej chroniony.

W dowolnym miejscu?

Gdy dni robią się coraz dłuższe i jaśniejsze, punkty, w których możemy kupić okulary przeciwsłoneczne, wyrastają jak grzyby po deszczu. Szczególnie nasila się to latem – w niektórych miejscach wręcz potykamy się o stragany z tym produktem, w bardzo przystępnych cenach. Jednak eksperci są zgodni: okulary takie powinniśmy kupować w profesjonalnych punktach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

O tym często zapominamy – okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie przede wszystkim chronić nasze oczy, a nie tylko ułatwiać widzenie w silnym świetle. Produkty ze straganu nie spełniają tej funkcji. Ich soczewki są zazwyczaj wykonane ze słabej jakości materiałów, nie posiadają również ochrony przed promieniami UV, które stanowią główne zagrożenie dla naszych oczu.

Warto pamiętać, aby wybierać wyłącznie okulary o indeksie wyższym bądź równym 1,53 – te zapewniają pełną ochronę przed szkodliwymi promieniami. Ważna jest także kwestia ich wielkości: wybierajmy większe oprawki, stanowią one bowiem lepszą ochronę oczu z boku, dołu i góry.

Kolejną kwestią są filtry, które blokują spolaryzowane światło. Uchronią one nas przed oślepieniem, wywołanym refleksami świetlnymi. Pod tym kątem świetnie sprawdząją się okulary lustrzanki.

U eksperta

W celu zakupu okularów przeciwsłonecznych, koniecznie udajmy się do zakładu optycznego. Dzięki temu zyskamy pewność, że okulary zostały odpowiednio dobrane i zagwarantują bezpieczeństwo naszym oczom. I choć cena będzie wyższa niż na przydrożnym stoisku, jednak warto zainwestować dodatkowe kilkadziesiąt złotych – dla zdrowia. A zakupiony w profesjonalnym punkcie produkt na pewno będzie trwalszy, stanowiąc udaną i długotrwałą inwestycję.

KCP.PL
zobacz inne artykuły

Na naszym forum

Podyskutuj na forum o tym artykule

Komentarze

Wyszukaj swojego lekarza